Gemeente kiest toekomstbestendige verdeling van scholen in De Burgt

Persbericht 1 oktober

De afgelopen periode is in nauwe samenwerking tussen schoolbesturen en gemeente gezocht naar een oplossing voor capaciteitsbehoefte en te verwachten groei in De Burgt. Het college van burgemeester en wethouders kiest hiertoe voor een nieuwe verdeling van vier scholen in De Burgt. Deze aanpak wordt de basis voor de verdere uitwerking van de scholencarrousel. Daarmee zetten de gemeente en de betrokken schoolbesturen een volgende stap naar toekomstbestendige en doelmatige onderwijshuisvesting in Barneveld-Zuid.

Nieuwe verdeling voor vier scholen

  • IKC Amaliaschool krijgt een nieuw gebouw en kinderopvang in De Burgt III. Bij de ruimtelijke opzet wordt rekening gehouden met een mogelijke latere uitbreiding tot maximaal 24 lokalen.
  • De Ds. J. Fraanjeschool verhuist naar De Burgthof en vestigt zich naast OBS De Plantijn.
  • Obs De Plantijn blijft op de huidige locatie in De Burgthof en krijgt ruimte om uit te breiden in het gebouw.
  • KC De Vallei verhuist naar het huidige gebouw van de Ds. J. Fraanjeschool aan de Saparua.

De betrokken schoolbesturen: “Deze keuze geeft onze scholen een helder perspectief. Samen met de gemeente willen we ervoor zorgen dat ieder kind in De Burgt nu én in de toekomst kan leren in een passend en prettig schoolgebouw. Bij de verdere uitwerking houden we oog voor een zorgvuldige overgang voor leerlingen, ouders en medewerkers.” 

Ruimte voor groei en ontmoeting

Door woningbouw in Barneveld-Zuid groeit het aantal leerlingen en neemt de druk op de bestaande schoolgebouwen toe. Volgens het college sluit de gekozen verdeling van de vier scholen het beste aan bij de leerlingenprognoses en wordt de beschikbare ruimte hiermee zo doelmatig mogelijk benut. Ook zorgt deze verdeling voor een evenwichtige spreiding van onderwijsvoorzieningen in de wijk. Dat ondersteunt de gemeentelijke ambitie om ontmoeting en inclusiviteit te bevorderen.

Daan de Vries, wethouder Onderwijs:  “Barneveld-Zuid groeit, en daar hoort onderwijs bij dat kan meegroeien. Met deze verdeling benutten we de beschikbare ruimte verstandig, houden we oog voor de gemeentelijke financiën en zorgen we voor een goede spreiding van scholen in de wijk. Zo bouwen we samen aan een sterke en fijne omgeving voor alle kinderen.”

Samen verder uitwerken

De gemeente werkt de nieuwe verdeling van de vier scholen samen met de betrokken schoolbesturen, en in samenhang met de gebiedsontwikkeling (scholen en sportvoorzieningen) in De Burgt, verder uit. Daarbij worden afspraken gemaakt over tijdelijke ruimtedruk, aanpassingen aan de bestaande gebouwen, eventuele investeringen door schoolbesturen, kinderopvang, het gebruik van leegstaande lokalen en de planning. De schoolbesturen hebben aangegeven de gekozen verdeling te kunnen ondersteunen, mits de benodigde aanpassingen aan bestaande gebouwen onderdeel blijven van de verdere uitwerking en besluitvorming. Leerlingen, ouders, medewerkers en omwonenden worden op passende momenten geïnformeerd over de vervolgstappen.