Wegen Barneveld straks weer open voor zwaar verkeer
Op sommige wegen in Barneveld geldt tijdelijk een gewichtsbeperking voor zwaar verkeer. Het gaat om delen van de Burgemeester Kuntzelaan, Gasthuisstraat, Nieuwe Markt en Groen van Prinstererlaan. Onder deze wegen liggen duikers. Dit zijn buizen waar het water van de Barneveldse Beek doorstroomt. Op de wanden van deze duikers komen hardhouten platen, zodat zwaar verkeer straks weer gebruik kan maken van deze wegen. De werkzaamheden starten op maandag 19 oktober 2026 en voeren we in fases uit.
Waarom zijn de werkzaamheden nodig?
Uit inspecties bleek eerder dat de duikers onder deze wegen niet sterk genoeg meer zijn voor zwaar verkeer. Daarom geldt tijdelijk een gewichtsbeperking voor voertuigen zwaarder dan 50 ton of met een aslast van meer dan 10 ton per as. Om ervoor te zorgen dat zwaar verkeer weer veilig over de duikers kan rijden, brengen we schotten aan. Hiervoor breken we op verschillende plekken het asfalt open. Na de werkzaamheden herstellen we het asfalt.
Werkzaamheden in fases
We voeren de werkzaamheden in fases uit. Hiermee beperken we verkeershinder.
Wanneer voeren we de werkzaamheden uit?
-
Groen van Prinstererlaan
Status: ToekomstigMaandag 16 november tot en met woensdag 25 november.
Bereikbaarheid
Tijdens de werkzaamheden is de weg afgesloten. Hierdoor kan tijdelijk verkeershinder ontstaan. Verkeer wordt omgeleid met bebording. De huidige beperkingen voor zwaar verkeer blijven per locatie gelden totdat de werkzaamheden daar zijn afgerond.
Bussen
De werkzaamheden aan de Burgemeester Kuntzelaan zijn naar verwachting op 28 oktober klaar. Vanaf 8 november vertrekken de bussen weer vanaf de bushalte aan de Burgemeester Kuntzelaan. Daarna halen we de tijdelijke inrichting op De Vetkamp weg.
Parkeren op De Vetkamp
We verwachten dat de parkeerplaatsen op De Vetkamp op 12 november weer beschikbaar zijn.