Gemeentelijke bomen gecontroleerd

De gemeentelijke bomen in Garderen en Voorthuizen zijn gecontroleerd. Een externe boomdeskundige heeft daar ruim 6.000 bomen onderzocht. Ook zijn er nog eens 1.150 attentiebomen bekeken in de gemeente. Dat zijn bomen die extra aandacht en controles nodig hebben, bijvoorbeeld omdat ze schade hebben of oud zijn.

Uit het onderzoek blijkt dat de levensverwachting van 81 bomen in Garderen en Voorthuizen slecht is. Van de attentiebomen zijn 85 in slechte staat. Voor de grootste bomen gaat de gemeente een kapvergunning aanvragen.

Veiligheid voorop

De bomen kunnen zorgen voor onveilige situaties, dit kunnen we niet met snoei oplossen. Daarom worden de bomen gekapt. We hebben zorgvuldig afgewogen welke bomen nog gesnoeid kunnen worden en voor welke bomen kap onvermijdelijk is.

Vergunning nodig

In totaal is bij 106 bomen de stam dikker dan 25 centimeter. Hiervoor vraagt de gemeente een kapvergunning aan. De overige 60 bomen kunnen we zonder vergunning kappen. De aanvraag voor de kapvergunning wordt gepubliceerd bij de bekendmakingen in het gemeentenieuws en op www.officielebekendmakingen.nl(Verwijst naar een externe website). Waarschijnlijk worden de bomen in de eerste helft van 2027 gekapt.

Herplant

We maken regelmatig plannen voor herplant van bomen. Dan kijken we of bomen op dezelfde plek terug kunnen komen. Als dat niet kan zoeken we plekken in de buurt.