Beekzone
Aan de noordgrens van Blankensgoed stroomt de Hoevelakense beek, ook wel bekend als de Ganzenbeek. De gemeente Barneveld heeft landschapsarchitect Taken gevraagd om in overleg met het Waterschap Vallei & Eem een inrichtingsplan voor de beekzone te maken.
De Vereniging Plaatselijk Belang Voorthuizen is betrokken bij dit inrichtingsplan. Het ontwerp doet volledig recht aan de eisen van het Waterschap Vallei & Eem ten aanzien van het beleidsuitgangspunt "vasthouden, infiltreren, afvoeren". Het planontwerp is namelijk helemaal afgestemd op de waterhuishouding in de nieuwe woonwijk. Ook is rekening gehouden met de situatie stroomopwaarts en stroomafwaarts.
Wadisysteem
In Blankensgoed is en wordt een wadisysteem toegepast om het hemelwater gedoseerd af te laten vloeien naar de beek. Regenwater dat van daken en bestrating loopt, wordt in de wadi's opgevangen die als infiltratiebekkens fungeren en overtollig water afvoeren naar de beek.
Daarnaast is de beekloop ook landschappelijk meer afgestemd op de toekomstige situatie. De beek 'loopt' iets minder recht – hij "meandert". Daarbij is veel beplanting toegevoegd en zijn de oevers minder steil, zodat de beek veel beter kan worden beleefd. Een aantal bestaande elementen is behouden, zoals de hoge populieren. Een ander belangrijk element dat blijft bestaan, is het wandelpad langs de beek. Daarmee is de beekzone ook toegankelijk voor recreatieve doeleinden. De beek is echt een onderdeel van de wijk!
