Provincie Gelderland wil zich meer inspannen
Gedeputeerde Van Dijk wist de aanwezigen te vertellen dat de Veluwe – één van de vier toeristische streken van de provincie Gelderland – de hoogste attractiedichtheid van Europa heeft. "Op wereldniveau staan we zelfs op de tweede plaats. Alleen in Orlando in de Verenigde Staten is het aantal attracties per vierkante meter hoger dan op de Veluwe. Maar vrijwel niemand weet dat. We moeten dat met elkaar meer uitdragen. Het is daarbij belangrijk dat gemeenten op de Veluwe, het Veluws Bureau voor Toerisme en de provincie Gelderland op het terrein van toerisme meer met elkaar samenwerken".
De gedeputeerde vertelde ook dat de provincie Gelderland zich meer wil inspannen voor ondernemers in de toeristische en recreatieve sector. “We merken dat veel toeristische ondernemers niet weten waar zij met hun vragen over bijvoorbeeld bedrijfsuitbreidingsplannen terecht moeten. Voor hen en voor gemeenten wil de provincie Gelderland een loket inrichten”.
Optimistischer weersvoorspelling
Gedeputeerde Van Dijk sloot zijn bijdrage af met een oproep aan het KNMI om de weersverwachting op een optimistischer manier te brengen. “Veel mensen laten zich afschrikken door de verwachting dat er een paar druppels regen kunnen vallen, terwijl het in de praktijk vaak tóch droog blijft. Een sombere verwachting heeft effect op wat mensen in hun vrije tijd gaan doen. Als de verwachting optimistischer wordt gebracht, zullen meer mensen kiezen voor een outdooractiviteit”.
Promotiecampagne
Tijdens de startbijeenkomst van het toeristisch seizoen werd ook de promotiecampagne “Daarom Barneveld” gelanceerd. De campagne richt zich op de promotie van wonen, werken en recreëren in de diverse dorpen van de gemeente Barneveld. De campagne wordt de komende tijd samen met winkeliers en ondernemers uit de dorpen verder uitgewerkt. Daarnaast heeft de campagne "Daarom Barneveld" ook een eigen website: www.daarombarneveld.com.
