Home \ Nieuws

27 oktober 2012: Nacht van de Nacht (18-10-2012)

Dit item is verlopen op 29-10-2012.

De gemeente Barneveld, Zorgboerderij ’t Paradijs, IVN en Staatsbosbeheer organiseren op 27 oktober 2012 de Nacht van de Nacht. Tijdens deze Nacht van de Nacht worden bij ’t Paradijs en op het Kootwijkerzand verschillende activiteiten georganiseerd die te maken hebben met de schoonheid van het donker.

Programma Zorgboerderij ‘t Paradijs

Op 27 oktober 2012 wordt de Bielderweg met kaarsjes verlicht. Aan het einde van de Bielderweg is de ingang van Zorgboerderij ’t Paradijs. Op deze zorgboerderij gaat het houden van dieren samen met de dagopvang van ouderen en weekendopvang van autistische kinderen. Zaterdag 27 oktober 2012 is tussen 19.00 en 22.00 uur van alles te beleven voor jongeren en ouderen:

  • Geniet van een heerlijke kop warme chocolademelk;
  • Kinderen kunnen boven een kampvuur marshmallows maken;
  • Bezoek het mobiele planetarium waar u, onder leiding van een gids, kunt leren over de sterren en het heelal;
  • Kinderen kunnen knutselen en meedoen aan een schilderwedstrijd; op zaterdag 27 oktober 2012 reikt burgemeester dr. J.W.A. van Dijk ’s avonds de prijzen uit en alle schilderijen worden later in het gemeentehuis van Barneveld tentoongesteld;
  • Kinderen kunnen leren om met hun handen te ‘kijken’ en kunnen meedoen aan een speurtocht over het terrein van de zorgboerderij;
  • Maak – als het weer het toelaat – een ritje met de huifkar, bezoek de uilenshow of kijk wat er gebeurt als je door een donkere kippenschuur loopt…

Praktische informatie

Wanneer? Zaterdag 27 oktober 2012 van 19.00-22.00 uur
Waar? Zorgboerderij ’t Paradijs, Bielderweg 1, Barneveld (zijweg van de Kallenbroekerweg)
Informatie? Kijk op de speciale website www.nachtvandenacht.nl

Programma IVN en Staatsbosbeheer op het Kootwijkerzand

IVN Barneveld organiseert ook dit jaar in samenwerking met Staatsbosbeheer (SBB) de Nacht van de Nacht op het Kootwijkerzand. Ga niet te vroeg naar bed en geniet van een andere nachtrust. Doof de lichten, open al je zintuigen en laat de sterrenhemel je gids zijn. Een IVN natuurgids neemt u zo’n drie kwartier mee over het Kootwijkerzand en sterrenvereniging Astra Alteria toont de sterrenhemel. Beleef de stilte en echte duisternis van hartje Veluwe. Vanaf 19.30 uur kunt u zich inschrijven voor een wandeling in het donker over het Kootwijkerzand met verrassende elementen. De startlocatie is de Werkschuur van Staatsbosbeheer aan de Lovinklaan 2a in Kootwijk. Daar staan de telescopen van de sterrenvereniging opgesteld en in de werkschuur vindt u informatiestands van diverse organisaties over onderwerpen als archeologie, milieu en natuur en natuurlijk duisternis.

Van 20.00 tot 21.00 uur geeft Johan van der Wielen, natuur- en landschapsfotograaf, (www.schoffie.eu) een workshop Nachtfotografie. Daarna gaat hij met een groep belangstellende fotografen het Kootwijkerzand op voor nachtfotografie. Aanmelding voor een wandeling is niet nodig en de workshop nachtfotografie zit vol.

Praktische informatie

Wat? Nacht van de Nacht
Wanneer? Zaterdag 27 oktober 2012 van 19.30-22.30 uur
Waar? Werkschuur Staatsbosbeheer, Lovinklaan 2a, Kootwijk
Kosten? € 4,- p.p. en voor kinderen tot 12 jaar € 1,-
Informatie? Kijk op de website: www.ivn.nl/lunterenbarneveld

Te downloaden:

Raadhuisplein 2, 3771 ER Barneveld, tel: 14 0342 (netnummer niet nodig), e-mail: info@barneveld.nl  -  Privacystatement - Proclaimer

Website daarom Barneveld