Een deel van het regiment, het 100e en 200e Bevoorradings- en Transportbataljon, is gelegerd in de Generaal Majoor Kootkazerne in Stroe. Dit bataljon behoort daarmee tot de “inwoners” van de gemeente Barneveld. Om daar wat meer bekendheid aan te geven, vindt de beëdiging ditmaal niet achter de gesloten hekken van de kazerne plaats maar in alle openbaarheid op het plein voor het gemeentehuis. Voor inwoners die meer willen weten over het werken bij defensie, en dan in het bijzonder bij de bevoorradings- en transporttroepen, wordt een speciale trailer bij het gemeentehuis neergezet.
Vaandel
De beëdiging krijgt vorm door het afleggen van de eed of belofte op het vaandel van het regiment. Door deze eed of belofte uit te spreken, worden militairen officieel ingelijfd bij de krijgsmacht en in dit geval in het bijzonder bij het regiment Bevoorradings- en Transporttroepen. Het ceremonieel schrijft voor dat de militairen hun eed of belofte voor het front van de troepen duidelijk hoorbaar uitspreken. Het vaandel speelt daarbij een belangrijke rol; het symboliseert niet alleen de verbondenheid met de regerende vorst of vorstin, maar ook de eenheid binnen het regiment. Het vormt het symbool van verbondenheid van allen die bij het regiment dienen, gediend hebben en allen die daarbij het leven hebben gelaten. Het vaandel wordt daarom ook met gepaste eerbied benaderd.
Op de website van de gemeente Barneveld staat meer informatie over de geschiedenis van het regiment.
Bereikbaarheid van het gemeentehuis
Op 4 juli is het plein vóór het gemeentehuis afgezet; doorgaand verkeer blijft mogelijk. Het gemeentehuis is ook gewoon geopend, alleen kunt u tussen 9.00 en 11.00 uur geen gebruik maken van de hoofdingang. Gedurende deze tijdstippen kunt u naar binnen via een alternatieve ingang en deze bevindt zich schuin onder de loopbrug tussen het oude en het nieuwe gedeelte van het gemeentehuis. U bereikt deze tijdelijke ingang vanaf de zijde van de HEMA. De gemeente Barneveld zorgt voor een verkeersregelaar.

